Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel Zayıflama, basen, kalça ve karın bölgesinde bulunan inatçı yağ depolarının yok edilmesi için uygulanan işleme denir.

Kilo verme ve uzun süren diyetlere rağmen vücut istenilen forma sokulamayabilir. Fit ve estetik bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler için geliştirilmiş yöntemlerdir. Bölgesel Zayıflama uygulamaları, egzersizler ve diyetler ile vücut istenilen forma sokulabilir.

Özellikle kadınların bölgesel yağlanma oranları çok yüksektir. Hamilelik ve doğum gibi durumların yaşanması sonucunda bölgesel yağlanma sorunu artış gösterir.

Basen, alt karın, kolun arkası ve bacaklarda inatçı yağlar bulunur. Günümüzde estetik ve fit görünmek büyük bir önem taşır.

Bu nedenle son yıllarda bölgesel zayıflama tekniklerine olan talep artış göstermektedir. Özellikle spor yapmak için yeterli zamanı olmayan kişiler için çok avantajlı bir uygulamadır.

Ayrıca uzun süren diyetler maddi olarak kayıplara neden olur.

Yeterli seans sayısında uygulanan teknikler ve yapılan egzersizler sayesinde kısa sürede istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Kadınların vücudunda yağ yakımı erkeklere oranla daha yavaştır.

Ancak günümüzde değişen yaşam koşulları ve beslenme düzeni gibi nedenlerden dolayı erkekler de fit kalmak konusunda kadınlar kadar zorlanmaktadır.

Özellikle stresli ve zor iş hayatı olan kişilere bu işlemler önerilir. Güzellik merkezlerinde uygulanan teknikler komplikasyonlara neden olabilmektedir. Bu nedenle bu kurumlara itibar etmenizi tavsiye etmiyoruz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Medikal destek, egzersiz ve diyet programları sayesinde istenilen vücut formu elde edilebilir. Vücutta cilt altında biriken yağ hücrelerinin vücuttan uzaklaştırılması ile gerçekleştirilir.

İnsanların vücut yapıları birbirinden farklıdır. Herkes aynı bölgeden kile vermez. Bu nedenle her insan fit vücuda sahip olmak için zayıflama yöntemlerini tercih eder.

Hizmet alınan klinikler her zaman büyk öem taşımaktadır. Medikal estetik uygulamalarının ücretlendirilmesi her klinikte farklıdır.

Bu nedenle başarılı bir işlem yaptırmak için doğru adresleri seçmek önemlidir. Medikal uygulamalar mutlaka doktor tarafından yapılmalıdır. Aksi halde ciltte yanıklar, enfeksiyon ve orantısız vücut şekli gibi ciddi problemler yaşanabilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Soğuk lipoliz, liposuction, BP serum, ve ultrashape olmak üzere farklı yöntemler kullanılır. Yağlanmanın derecesi, kişinin yaşı, hormon metabolizması ve kullandığı ilaçlar göz önüne alınarak yöntem seçilir.

Toplumumuzda yaygın olarak yapılan yanlış yakınlarımızdan duyduğunuz işlemleri tercih ederek kendi bedenimize uygulama yaptırıyoruz.

Bizim vücut yapımıza uygun olmayan işlemler sonucunda rahatsız oluyoruz. Sizin için en uygun olan yöntemi hekiminiz gerekli tetkikleri yaparak belirler.

Bu nedenle zayıflama tekniğinin seçimini doktorunuza yaptırmalısınız. BP serum uygulaması en yeni tekniktir. Serum içerisinde lipaz maddesi bulunur.

Lipaz sayesinde yağ hücreleri kısa sürede parçalanır. Fazla yağları yakar. Etki etme süresi çok kısadır. Sonuçları kalıcıdır. Bu nedenle çok sık tercih edilir.

Enjeksiyon tekniği ile uygulanan bir yöntemdir. Lokal anestezi uygulaması sayesinde ağrı ve acı hissi olmaz.

İşlem sonrasında kızarıklık ve şişme görülebilir.  Yan etkisi yoktur. Soğuk lipoliz yağların dondurularak parçalanması esasına dayanan bir işlemdir.

En sık kullanılan zayıflama tekniğidir. İşlemden kısa süre sonra etkisi gözle görülür boyutlara ulaşılır. Genç yaşta ve kilo sorunu olmayan kişlere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yan etki gelişme riski yok denecek kadar azdır.

Bu nedenle doktorların ilk önerdiği uygulamadır. Kilo sorunu olan kişilere önce kilo vermesi önerilir.

İstenilen beden kitle indeksine eriştikten sonra bu uygulama yapılır. Ultrashape tedavisinde ses dalgalarında yararlanılır. Ses dalgalarını ileten özel başlıklı cihaz yardımı ile cilt altına dalgalar titreşim olarak gönderilir.

Bu sayede yağ hücreleri parçalanır ve sıvı hale getirilir. Sıvılaştırılan yağlar vakumlanarak ciltten uzaklaştırılır.

Ortalama 4 seans sonucunda istenilen vücut formu elde edilir. Yoğun iş hayatıo olan kişiler zaman ayıramadıkları için bu yöntem tavsiye edilmez.

Ses dalgaları cilt altında ve üzerinde herhangi bir komplikasyona neden olmaz. Geleneksel yöntem olan liposuction genel anestezi altında uygulanan cerrahi sayılan bir tedavi yöntemidir.

Cilt altına 2 santimetrelik kanüller ile girilir. Bu alanda bulunan yağ hücreleri parçalanır ve vakumlanarak ciltten uzaklaştırılır.

İyileşme süreci gerektiren bir operasyondur. Bu nedenle son yıllarda tercih edilmezler. Komplikasyon gelişme riski vardır. Özellikle kan dolaşım bozukluğu olan kişilere tavsiye edilmez.

Bölgesel Zayıflama Aletleri

Yağların biriktiği bölgeye göre kullanılan aletler değişiklik gösterir. En sık tercih edilen lipomasaj ve İPL cihazıdır.

İPL lazer ışınları yardımı ile cilt altında bulunan yağları sıvılaştırır. Zaman içerisinde bu yağları vücut emerek yok eder.

Ortalama 5 seans uygulanır. Seans sayısı en az 20 dakikadır. Son yıllarda en sık tercih edilen alettir. Vücudun farklı bölgeleri için geliştirilen başlıkları vardır. Bu başlıklar sayesinde hemen her bölgeye uygulanabilir.

Aletler farklı başlık ve aparatlara sahiptir. İnsanların vücut ölçülerine uyum sağlamak için farklı başlıkları olmak zorundadır.

Lipomasaj teknolojisinde sarkan cilt dokusunun tekrar gergin ve sert olmasını sağlamak için kullanılan bir alettir.

Lipomasaj aleti FDA onaylıdır. Cerrahi bir uygulma olmadığı için güvenilir bir yöntemdir. Bu cihaz haftalık 10 seansa kadar kullanılabilir. Kan dolaşımını artırdığı için yağ yakımını hızlandırır. Acı ve ağrı oluşturmayan bir işlemdir.

Seans sonrasında cilt gerginleşir. Masaj işleminin temel amacı dolaşımı düzenleyerek vücuda yağ yakımı sağlamaktır. Bu işlemin komplikasyon oluşturma iski çok azdır. İncelme çok kısa sürede gerçekleşir.

Kısa süreli periyotlar ile sık sık uygulanmalıdır. Aksi halde beslenme düzeni olmayan kişilerde işlemin işe yaraması beklenmez.

Zayıflama aletleri güzellik salonlarında estetisyenler tarafından kullanılır. Ancak sağlıklı ve komplikasyon riski olmayan işlemler için dermatoloji uzmanları tercih edilmelidir.

Kısa süren uygulamalar sonucunda başarılı bir işlem yaptırmak için mutlaka uzman hekimleri terih etmelisiniz.

Cerrahi uygulama olmasa da doku hassasiyetini bilen ve yeterli orranda işlem yapan sağlık çalışanları tercih edilmelidir. Zayıflama aletleri doğru kullanıldığı sürece avantaj sağlar. Aletler mutlaka uzman kişilerin gözetiminde yeterli sürelerde kullanılmalıdır.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Vücudun belirli alanlarını daha fazla hareket ettirerek bu alandaki yağların yakılması işlemine zayıflama hareketleri denir.

Genellikle üst bacak ve göbek bölgesinde bulunan yağlar için tercih edilir.

Göbek bölgesinde bulunan yağlanma için mekik hareketleri önerilirken basen bölgesi için squat hareketleri yapılmalıdır.

Metabolizma hızı azalan ve doğru beslenme tekniklerini uygulamayan kişiler için önerilmez.

İdeal kilosuna ulaşan ancak istediği vücuda formuna kavuşamayan kişiler için önerilir.

Vücudun egzersiz yapılarak istenilen forma ulaşması biraz zaman gerektirir.

Bu nedenle kısa sürede sonuca ulaşmak isteyen kişiler uzman hekimler ile görüşmelidir.

Düzenli spor yapan ve yorucu egzersizlerden kaçınmayan kişiler bu hareketler sonucunda başarıya ulaşabilir.

Aksi halde istediği vücut formunu yakalaması mümkün değildir. Hareket ile harcanan enerjinin besinler ile geri alınmaması gerekir.

Aksi halde gelişen kaslara yağ dokusu eklenir. Vücut yine istenilen şekle sokulamaz.

Bu nedenle her insana bu egzersizler tavsiye edilmez. Uzman hocalar eşliğinde yapılması gereklidir.

Sakatlanma riskinin ortadan kaldırılması için bu işlem gereklidir.

Ciddi sakatlanamlar sonucunda hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkilenebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Göbek

Göbek bölgesindeki yağlanma sorunu hem estetik hem de fizyolojik olarak vücuda zarar verir.

Artan yağlanma oranı diyabet rahatsızlığının başlıca nedenleri arasındadır.

Sağlıklı ve fit olmak için bu alanda biriken yağların kısa süre içinde kalıcı olarak yok edilmesi gereklidir.

Zayıflama aletleri, egzersizleri ve medikal uygulamalar sonucunda kısa sürede göbek bölgesi istenilen seviyeye ulaştırılır.

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için satılan bitkisel çaylara itibar etmemelisiniz.

Ayrıca içilen çaylar ve diğer sıvı gıdalar vücuda ciddi zararlar verir. Çayların içeriği kesin olarak bilinemez.

Özellikle kronik rahatsızlığı olan kişiler çay ilaç etkileşimi durumlarında hayati tehlike yaşayabilir.

Özellikle dolaşım sistemini etkileye bu çayların kullanımı önerilmez.

Göbek bölgenizde bulunan yağlardan rahatsız olduğunuz zaman uzman hekim ile görüşerek doğru tekniklerden faydalanabilir ve kısa sürede istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.

G5 Bölgesel Zayıflama

Ritmik masaj hareketleri ile uygulanan zayıflama tekniğine G5 uygulama denir.

Hızlı bir şekilde uygulanan masaj hareketleri güçlü titreşimler verir. Bu titreşimler sayesinde yağ yakımı sağlanır.

G5 tekniği sayesinde kan akımı hızlanır. Bu cihaz çok etkilidir ve güçlü yapısı sayesinde işlem yaptıran herkes memnundur.

Ödem atmaya yardımcı olur. Selülit tedavisi için de önerilen bir uygulamadır.

Kan dolaşımı sorunu olan ve daha önceden pıhtı atması nedeni ile rahatsızlık geçiren kişilere tavsiye edilmez.

Genel sağlık durumu yerinde olan kişilere tavsiye edilir. Dermatoloji uzmanları tarafından uygulanır.

Estetisyenler tarafından hizmet verilen kurumlarda bu tedavi yöntemini kullanmamalısınız.

Zayıflama uygulamaları mutlaka uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir.

Bölgesel Zayıflama Yorumları

Daha önceden bu teknikleri kullanan kişilerin hemen hepsi işlem sonucundan memnnun olan kişilerdir.

Doğru klinik ve hekim tercihi yaparak başarılı ve uzun etkili uygulamalar yaptırmak mümkündür.

Genetik faktörler yağlanma oranı üzerinde etkili olan önemli faktörlerdir.

Farklı kişilere uygulanan aynı tekniğin etki etme süresi ve etki sonuçları değişiklik gösterebilir.

Bu nedenle kişiye özel plan yapan ve özel hizmet veren klinikleri tercih etmek her zaman önceliğiniz olmalıdır.

Kilosundan memnun olmayan ancak diyet yapmasına rağmen hayal ettiği vücuda ulaşamayan kişiler uygun teknikleri seçerek hemen tedaviye başlamalıdır.

Uygulamalardan yararlanan kişiler mümkün olduğu kadar işleme erken başlamaları gerektiğini belirtmektedir.

Sizler de hayalinizdeki vücuda ulaşmak için bölgesel zayıflama yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Hızlı bir şekilde kilo alan ancak uzun süre bu kilolrdan kurtulamayan kişiler bölgesel zayıflama işlemlerini sık sık tercih etmektedir.

Çağımızın hastalığı haline gelen bölgesel kilolar sosyal olarak da hayatınızı engeller.

Özgüveninizi artırmak ve kendinizi daha iyi hissetmek için istenmeyen yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Fiyatları 2023

İşlem maliyetleri her kurumda aynı değildir. Kliniğin ve hekimin rolü nedeni ile işlem fiyatları değişiklik gösterir.

Klinikler kendi fiyat politikasını belirlerken, kullanılan uygulama tekniği, seans sayısı, uygulama alanının sayısı ve işlem süresini dikkate alınır.

İşlemi yapan hekim sık tercih edilen ve adı duyulmuş bir hekim ise işlem maliyetler yükselir. İ

şlem sonucundan memnun olmak ve istediğini fit vücuda ulaşmak için güvenilir adresler tercihiniz olmalıdır.

Fiyatlar konusunda bilgi almak ve işlemler hakkındaki detayları öğrenmek için klinikler ile birebir görüşmelisiniz.

Daha önce hizmet alan kişilerin yorumları, fotoğrafları, komplikasyon oranları ve fiyat performans karşılaştırması yapılmalıdır.

Bu kriterleri göz önünde bulundurduğunuz taktirde doğru klinik tercihinde bulunabilirsiniz.

Kaliteli hizmet sunan ve bu işlemler konusunda tanınmış olan klinikler önceliğiniz olmalıdır.

Bölgesel zayıflama işleminin kalıcı ve memnun edici olması için adres seçimi büyük önem taşır.

Bölgesel zayıflama tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.