Kimyasal Peeling deri üzerine sürülen solüsyonların yardımıyla deri üst katmanlarının kontrollü olarak soyulması işlemidir. Soyulma işlemiyle birlikte yara iyileşme mekanizmaları aktifleşir, kollajen ve elastin üretimi artar, daha canlı, parlak, pürüzsüz, homojen tonda cilt yapısı elde edilebilir.

Kimyasal peeling deriyi canlandırmak, ince kışıklıkları tedavi etmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek amacıyla yüz, göz kapakları, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanabilmektedir.

Kimyasal Peeling’te Hangi Maddeler Kullanılır?

Kimyasal peeling uygulamasında en sık kullanılan asitler glikolik asit, triklosetik asit (TCA), salisilik asit, Jessner solüsyonudur. Hangi asidin hangi hastaya uygulanacağına hekim karar verir.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kimyasal peeling, ince kırışıklıkların giderilmesinde, sivilce ve sivilce izi tedavisinde, leke problemlerinde, cilt içerisindeki nem tutumunu arttırmada ve cildin mat görünümü düzeltmede kullanılır.

Kimyasal Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Kimyasal peeling, işlemin derinlik seviyesine göre yüzeysel, orta ve derin olmak üzere üçe ayrılır. Bu sınıflandırma peeling yöntemini cildin hangi tabakasına kadar soyulma yaptığına göre yapılmıştır.

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

Cildin temizlenmesi ve yağdan arındırılması işleminin ardından uygun solüsyon pamuk uçlu aplikatör veya fırça yardımıyla cilde sürülür.

Uygun bekleme süresinin ardından peeling solüsyonu nötralizan madde veya su yardımıyla ciltten uzaklaştırılır. Nemlendirici ve yüksek faktörlü güneş koruyucu sürülmesiyle tedavi tamamlanır.

Seans Süresi ve Seans Sayısı

Seanslar tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 – 60 dk. sürmektedir. Seans sayıları kişiden kişiye ve uygulama türüne göre değişiklik göstermektedir.

Uygulama Öncesi Uyarılar

Kimyasal peeling uygulamasından yaklaşık 2 hafta önce retinoik asit veya alfa hidroksiasit içeren topikal ürünlerle cildin hazırlanması tedavi etkinliğini artırmaktadır.
Uygulamadan en az 1 ay öncesinden başlanarak uygun ürünlerle güneşten korunma sağlanmalıdır.

Kimyasal Peeling Sonrası Uyarılar

  •  İşlem sonrasında yüksek faktörlü güneş koruyucularla güneşten korunulmalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır.

  • Leke oluşumunu önlemek adına kabuklanmaların spontan olarak dökülmesine izin verilmelidir

Kimyasal Peeling Fiyatları 2023

Kimyasal peeling fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.