Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak Dolgusu, zaman içerisinde farklı nedenler ile orantısı bozulan ve şekli değişen yanakları restore etmek için uygulanan işlemdir. Yüksek elmacık kemikleri ve yeterli volümde yanaklar hem kadın hem de erkeklerde arzulanmaktadır.

Bu alanda oluşan çökme ve diğer deformasyonlar güzel görünmeyi engeller. Cerrahi operasyon yapılmasına gerek kalmadan kısa sürede istenen estetik görüntü yakalanabilir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak fiziki kontrol sağlanır. İki yanak arasındaki orantı farklılıkları ve çökmeler tespit edilir. Sorunlar net bir şekilde belirlendikten sonra işlem için gerekli olan dolgu malzemesi hazırlanır. Ağrı ve acı oluşturan bir işlem değildir.

Ancak kişinin daha konforlu ve rahat olması için lokal anestezi işlemi yapılır. Genellikle krem formundaki uyuşturucu ilaçlar tercih edilir. Yanak dolgusu uygulaması kolay ve başarılı memnuniyet verici bir işlemdir.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yanak formundan rahatsız olan, iki yanağı arasında orantı farklı bulunan ve estetik olarak daha büyük yanaklara sahip olmak isteyen herkese bu işlem uygulanabilir. Hacimli ve dolgun yanaklar kişinin olduğundan daha genç ve güzel görünmesini sağlar. Bu nedenle ihtiyaç hissettiğiniz her zaman doktora giderek bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Operasyonu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Başarılı ve komplikasyon riski olmayan işlemler için bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Hekim ve klinik seçimi büyük önem taşır. Doktorun daha önce yaptığı tedavilerin sonuçlarını görmek isteyebilirsiniz.

Yüz anatomisini iyi bilen ve doğru miktarlarda işlem yapabilecek kadar tecrübeli olan hekimler ilk tercihiniz olmalıdır. Yanak dolgusu öncesinde kullandığınız kan sulandırıcıları doktor kontrolünde kesmelisiniz.

Yanak Dolgusu Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

İyileşme süreci çok kısadır. Bu aşamada uygulama bölgesini dış etkilere karşı korumalısınız. Dolgu malzemesinin erimesini engellemek ve enfeksiyon kapma riskini azaltmak için önemlidir. Alkol ve sigara gibi ürünler doku iyileşmesini önemli derecede geciktirir.

Ayrıca dolgu malzemesinin de aha hızlı erimesine neden olur. Uygulama alanına ilk 24 saat su değdirilmemelidir. İşlem ardından düzenli aralıklarla buz uygulaması ödem ihtimalini azlatacaktır.

Yanak Dolgusu İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken hususları sıralayacak olursak;

  • İşlemden hemen sonra hafif dereceli morluk ve şişlik olabilir.
  • Havuz, hamam ve sauna gibi alanlardan uzak durulmalıdır.
  • Güneş ışınlarından korunmalı ve olumsuz etkilerine karşı dikkat edilmelidir.

Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Kanama ve enfeksiyon risklerine karşı doktorun tavsiyelerine uyum sağlanmalıdır.

Yanak Dolgusu Avantajları

Uzman hekim tarafından kaliteli dolgu malzemesi kullanılarak uygulanan işlemler avantajlar sağlar. Ciltte oluşan kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini yok eder. Mimik çizgilerinin oluşmasını uzun süre engeller. Zayıf ve çökmüş yanak görüntüsünü ortadan kaldırır.

Olduğunuz yaştan daha genç görünmenizi sağlar. İşlem avantajlarından yararlanmak için erken dönemde yanak dolgusu yaptırmanız gerektiğini unutmamalı ve hekim tercihinde dikkatli olmalısınız.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Anestezi uygulaması ile birlikte bakıldığında işlem süresi ortalama 30 dakikadır.

Yanak Dolgusu Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Dolgu işlemleri 6 ay aralıklar ile tekrar edilebilir. Ancak yanak dolgusu için kullanılan dolgu malzemeleri diğer ürünlere göre daha ağır ve yoğun içeriklerden oluşur. Bu nedenle ciltte kalıcılık süresi daha uzundur.

İşlem etkisinin uzun olması ve dolgu malzemesinin hemen erimemesi gibi nedenlerden dolayı yılda 1 defa tekrar edilmesi beklenen işlem etkisini oluşturur. Dolgun ve hacimli yanak görüntüsünü seven ve bu görüntüyü uzun süre kullanmak isteyen kişiler 6 aylık periyotlar ile ettirebilir.

Yanak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Tedavi hakkında en sık merak edilen konulardan biri yanak dolgusu işleminin kalıcılık süresidir. Genel olarak bakıldığında 12-24 ay gibi bir kalıcılık süresi söz konusudur.

Yanak Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Cilt gençleştirme ve medikal estetik uygulamaları arasında en sık tercih edilen yanak dolgusu işlemi hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Bu soruların cevaplarını bularak işlem için karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Yanak Bölgesi İçin Dolgu Maddesi Ne Kadar Enjekte Edilir?

Yanak üzerinde bulunan çökme ve deformasyonların derecesine göre uygun miktar belirlenir. Bu nedenle işlem için ne kadar malzeme gerektiğini fiziki muayene yaptırarak hekiminize danışabilirsiniz. Yüz ovalinin oluşturulması ve deformasyonların giderilmesi için gereken dolgu miktarı kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer ve Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Lokal anestezik kremle uyuşturma işlemi ardından gerçekleştirilen uygulama yaklaşık 30 dakika sürer. İstenilen yanak volümünün sağlanması adına 6 aylık aralarla uygulama tekrar edilebilir.

Yanak Dolgusunun Lift Etkisi Var Mıdır?

Elmacık ve yanak dolgusu uygulaması sonrasında cilt yüksek oranda gençleşir. Dolgu işlemi yüzü yukarı yönlü kaldırır. Bu kaldırma hareketi sonrasında sarkmalar ve deri elastikiyet kayıpları toparlanır. Sağlıklı ve genç görünümü destekleyen bu tedavi yöntemi düzenli aralıklar ile uygulandığında lifting etkisini uzun süre sağlar.

Yanak Dolgusu Operasyonunda Anestezi Yapılır Mı?

Ağrı ve acı eşiği düşük olan kişilere konforlu olanaklarını sağlamak için anestezi uygulaması sağlanır. Bazı kişiler acı eşiği yüksek olduğu için anestezi yaptırmak istemeyebilir.

İşlem için lokal anestezi kremleri kullanılır. Bu kremlerin cilde bir yan etkisi yoktur. Bu nedenle doktorlar her işlemde mutlaka anestezi uygulaması yapar. Yanak dolgusu işlemi rahat ve acısız bir işlemdir.

Yanak Dolgusu Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Yanak dolgusu ciddi oranda ödem oluşturan bir uygulama değildir. İşlem ardından gelişen şişlik ve morluklar 1 hafta içinde tamamen geriler. İşlem ardından buz uygulanması şişlik ve morluk ihtimalini büyük oranda azaltır.

Yanak Dolgusu Operasyonu Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Kullanılan lokal anestezi işlemi sayesinde acı hissi oluşmaz. Anestezi uygulamasının etkisi işlemden sonra da devam eder. İlk 2 gün yanak bölgesinde hassasiyet ve kızarıklık oluşur.

Bu alana mümkün olduğu kadar müdahale edilmemelidir. Ağrı kesici kullanmaya gerek duyulmaz. İşlemden sonra buz uygulaması yaparak şişlik ve morluk ihtimali azaltılabilir.

Yanak Bölgesinde Estetik Açıdan Görülen Problemler Nelerdir?

Yanak bölgesinde farklı nedenlerden dolayı sorunlar olabilir. Ani kilo vermeye bağlı olarak yanakların çökmesi, yüz ovalliğinin kaybedilmesi, genetik olarak yanak altı cilt dokusunun yağsız olması ve farklı hastalıkların tedavisi için kullanılan ilaçların yan etkileri görülebilir.

Trafik kazası ve travma sonrası yanaklarda oluşan orantı farklılıkları da problem oluşturur. Yeterli dolgu malzemesi kullanılarak bu sorunlar kolayca tedavi edilebilir.

Yanak Dolgusu Uygulamalarında Kişilerin Beklentisi Ne Olmalıdır?

Uzman hekimlerce, uygun malzeme ve teknik kullanılarak gerçekleştirilen uygulamalar ciddi oranda yüz güldürür. Kontrol sırasında hekime tedaviden neler beklediğinizi açık bir şekilde belirtmelisiniz. Daha genç, dinamik ve canlı bir görünüm yanak dolgusu uygulamaları ile sağlanabilmektedir.

Yanak Dolgusu işlemi Ne Kadar Sürer ve Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Bu operasyon uzun süren bir tedavi değildir. Bununla beraber 12-24 aylık kalıcılık süresi vardır. 6 aylık aralarla tedavi tekrarlanabilir.

Yanak Dolgusu İşleminin Yan Etkileri Var Mıdır?

Kanama, enfeksiyon ve alerji görülebilecek yan etkilerdir. Kaliteli dolgu malzemesi kullanarak ve uzman hekimler tarafından yapılan uygulamalarda belirgin yan etki oluşmaz. Bazı hassas ve allerjik bünyeye sahip olan kişilerde allerjik reaksiyon oluşabilir.

Uygulama alanında giderek artan şişme ve kızarıklık allerjik reaksiyon olduğunu gösterir. Yanak dolgusu işlemi sonrasında sıraladığımız bu durumları yaşarsanız mutlaka doktora danışmalısınız.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2023

Kullanılan dolgu malzemesinin türü ve miktarına göre fiyat değişmektedir. Daha önceden hizmet alan kişilerin yorumlarını değerlendirmelisiniz. Bu sayede işlem için en doğru adresi seçebilirsiniz.

Piyasa değerinin altında fiyat teklifi sunan kurumlardan uzak durmalısınız. İşlem fiyatları hakkında detaylı bilgi almadan ve kliniğin kalitesinden emin olmadan işlem yaptırmak için karar vermemelisiniz. Yanak dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.