Q Switched Nd-YAG Lazer

Q switched Nd-YAG lazer tedavisini, dövme silme, melazma, lentigo, postinflamatuar hiperpigmentasyon gibi lekelerin tedavisinde başarıyla kullanabilmekteyiz.

Dövme Silme

Q switched Nd-YAG lazer ile dövme boyasını daha küçük parçalara ayırmaktayız. Vücudumuzda bulunan makrofaj denilen çöpçü hücreler parçaladığımız boyayı hücre içerisine alıp sindirerek uzaklaştırmaktadır.

Dövme Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir? Seans Aralıkları Ne Sıklıkta Gerçekleştirilir?

Dövme silme seanslarını 1,5-2 ay aralıklarla gerçekleştirmekteyiz. Krem ve iğne ile uyuşturma işlemi ardından lazerle dövme bölgesini atışlar gerçekleştirilmektedir. Başlangıçta işlem bölgesinde oluşan beyaz-gri görünüm 30dk- 1 saat içerisinde gerilemektedir.

Dövme Silme Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silme işlemi yapılan bölgede 7-10 gün süren kabuklanma gelişmektedir. Bu dönemde cildi antibiyotik ve onarıcı içeren krem karışımıyla desteklemekteyiz. Dövme silme işlemi yapılan bölge en az 1 ay süreyle güneşten korunmalıdır.Leke gelişme ihtimalini engellemek adına bronz ve çok koyu tenli kişilerde dikkatli olunmalıdır.

Dövme Silme İşlemi İçin Kaç Seans Gerekir?

Dövme silme seans sayısı dövmenin bulunduğu bölge, kullanılan boyanın cinsi ve miktarı, amatör veya profesyonel dövme olmasına göre değişebilmekle birlikte 4-10 seans alabilmektedir.

Leke Tedavisi

Lekeler birçok farklı yaş grubundan kadın ve erkeğin kozmetik problemlerinden bir tanesi. Uzun süreli leke problemi olan kişilerin sosyalleşmekten kaçındığını, kendilerini kamuflaj makyaj kullanmak zorunda hissettiğini gösterir çalışmalar mevcut. Leke tedavileri zaman zaman tedavinin uzun soluklu olması ve tedavi ardından tekrarlamayı engellemek için güneşten korunmaya dikkat edilmesinin zorunluğu nedeniyle hem uygulayıcı hekime hem de hastaya sıkıntı yaratabilmekte.

Güneş, hormonlar, kullanılan ilaçlarla birlikte ciltte oluşan lekelenmeleri tedavi etmek adına Q Switched Nd-YAG lazer tedavilerinden faydalanmaktayız. 1064 ve 532 nm dalga boyu seçenekleri sayesinde

  • Lentigo (güneş ve yaşlılık lekeleri)
  • Ephelid (çiller)
  • Melazma
  • Postinflamatuar hiperpigmentasyon olarak adlandırılan lekelenmeleri tedavi edebilmekteyiz.

Leke Tedavileri Nasıl Gerçekleştirilir?

Çiller ve yaşlılık lekelerinde 532 nm dalga boyuyla tek veya 2 seans tedavi yeterli olmaktadır. Lokal olarak uygulanan lazer tedavisi ardından leke olan bölgelerde kabuklanmalar gelişmekte iyileşme yaklaşık 2 haftalık süreçte tamamlanmaktadır. Yaygın lekeleri olan kişilerde veya ten rengi koyu kişilerde 2. bir seans gerekebilmektedir.

Melazma, postinflamatuar hiperpigmentasyon olarak adlandırılan lekelerin tedavisinde 1064 nm dalga boyu ile atışlar gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık 2 hafta aralarla 4-6 seans tedavi gerekmektedir. Tedavi ardından önce lekelerin hafif koyulaştığını sonrasında aydınlandıklarını görmekteyiz.

Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Leke tedavisi sonrası güneşten korunmaya dikkat edilmelidir. Kabuklandıran tedavilerde kabuklarla oynanmamalı, iyileşme hızını artıran kremler günde 2 defa yaklaşık 2 hafta süreyle kullanılmalıdır.

Karbon Peeling

Cilde sürülen karbon solüsyonunun Q-Anahtarlı Nd:YAG lazer ile ciltten uzaklaştırılması prensibiyle yapılan bir işlemdir. İşlem sırasında ses açığa çıkar ve hasta hafif ısı dışında herhangi bir acı hissetmez. Yine bu sırada açığa çıkan ısı kollajen ve elastin dokuda aktivasyona yol açar.

Bu da gözeneklerde daralma ve cilt sıkılaşmasında artış oluşturur. Uygulanan lazer ışını ile ciltteki lekelerin giderilmesi de sağlanmış olur. Isıya bağlı olarak yağ bezlerinin fonksiyonları baskılanır ve yağ salgısı dengelenir.

Karbon Peeling Hangi Problemlerin Çözümünde Kullanılır?

  • Gözeneklerin daraltılması
  • Cilt yağlanması
  • Leke
  • Anti-aging (yaşlanmaya önlem alma ve yaşlılık belirtilerini yok etme)
  • Yüzeysel kırışıklıkların açılması
  • Cilt renginin daha canlı ve sağlıklı görünmesi

Karbon Peeling İşlemi Ne Zaman Uygulanır?

Ciltte soyulmaya yol açmayan işlem yaz-kış uygulanabilir. 2-3 haftalık aralıklarla 4-6 seans etkili sonuç için gereklidir.

Q Switched Nd-YAG Lazer Fiyatları 2023

Q switched nd-yag lazer fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.