Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı Işık Dolgusu, gözaltına ve çevresine uygulanan dolgu işlemine denir. Yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü bölge göz çevresidir.

Gözaltında ve çevresinde bulunan cilt dokusu diğer alanlara göre ince ve hassastır. Kırışıklıklar ve renk değişimleri bu noktada çok hızlı bir şekilde görülür. Başarılı bir şekilde uygulanan işlem uzun süre hayal edilen göz çevresini sizlere kazandırır.

Neden Uygulanır?

Yaşlanmayla orta yüzdeki yağ yastıkçıklarında boşalma ve sarkmayla göz altlarının oluklu, koyu, torbalı görünmeye başladığını izleyebilmekteyiz.

Bazı kişilerde genetik olarak göz altlarının erken yaşlardan itibaren koyu halkalı, oluklu göründüğünü gözlemlemekteyiz. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması ile hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleriyle göz altlarının dinlenmiş, aydınlık ve canlı görünmesini sağlayabilmekteyiz.

Kimlere Yapılabilir?

Gözaltı ve çevresinde meydana gelen deformasyonlardan rahatsız olan herkese bu işlem uygulanabilir. İşlem öncesinde uygulanan doktor kontrolünde işlem için kimin uygun olup olmadığına karar verilir. Doğru kişiler tarafından yapıldığı sürece yan etkisi olmayan bir işlemdir.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İlk 24 saat sıcak su ile duş alınmamalıdır. Çok soğuk ve çok sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır. Yüz yıkarken işlem bölgesi kesinlikle ovalanmamalı ve bu alana masaj yapılmamalıdır. Cilt altında bulunan dolguya aşırı baskı uygulanmamalıdır.

Tedavinin etkisinin uzun sürmesi ve istenilen görüntünün yakalanması için doktorunuz tavsiyelerine uyum sağlamalısınız. Gözaltı ışık dolgusu uzun süre iyileştirme gerektiren bir uygulama değildir.

Ağrı oluşumu çok minimal düzeydedir. Soğuk kompres uygulaması ağrıları tolore etmenize yardımcı olur. Ağrı eşiği düşük olan kişiler doktorun önerdiği ilaçları alabilir. Kan sulandırıcı kullananlar en az 3 gün kullanmamalıdır.

Işık Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde gözaltı ışık dolgusu avantaj sağlayan bir işlemdir. Dolgu uygulamasının sağladığı avantajları sıralayacak olursak;

  • Göz çevresi gergin, pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.
  • Yaşlanma belirtilerinin erken dönemde oluşması engellenir.
  • Kişi olduğundan daha genç ve güzel bir görünüme kavuşur.
  • Estetik, canlı ve güzel bir yüz ifadesi ortaya çıkartır.

Kaliteli dolgu malzemesi kullanılmadan bu avantajlar elde edilemez. Hekim ve klinik tercihine dikkat etmeniz gerekir.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Kalıcılık süresi kullanılan malzemenin kalitesine ve işlemi yapan hekimin tecrübesine göre değişiklik gösterir. Genel olarak bakıldığında gözaltı ışık dolgusu malzemesi 6-12 ay gibi bir süre kalıcıdır. İşlem sonucundan memnun olan ve bu etkinin devam etmesini isteyen kişiler tekralayan uygulamalardan faydalanabilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Yan Etkileri Nelerdir?

Ciddi olmamakla birlikte her uygulamanın bazı yan etkileri görülebilir. Şişlik, morarma, uygulama bölgesinde kızarıklık ve enfeksiyon bunlardan bazılarıdır. Çok nadir olarak alerjik reaksiyon oluşabilir.

Dolgu işlemi süresinde kullanılan tüm malzemeler kişiye özel kullanılan malzemelerdir. Enfeksiyon riski yok denecek kadar az olur.

Dolgu Sonrasında Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Uygulamadan hemen sonra kişi iş ve sosyal hayatına dönebilir. Cilt üzerine kesi atılmaması ve invaziv işlemde bulunulmaması gibi nedenlerden dolayı iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz. Sizlerde yoğun iş hayatına sahip ve vakit sıkıntısı yaşıyorsanız gözaltı ışık dolgusu yaptırarak istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Gözümün Etrafında İğne Olması Beni Rahatsız Eder Mi?

Göz çevresinde bulunan cilt dokusu çok ince ve hassastır. Bu alana yapılan müdahaleler daha çok hissedilir. İğne fobisinin olması işlem için daha fazla endişe duymanıza neden olabilir. Gözaltına ve çevresine lokal anestezi için krem uygulaması yapılır. Krem sayesinde iğne darbeleri hissedilmez.

Bu sayede daha rahat ve sorunsuz işlem yapılabilir. Gözaltı sorunlarından rahatsız oluyor iğne korkusu nedeni ile işlem yaptıramıyorsanız hekiminize danışarak rahatlayabilir ve gözaltı ışık dolgusu yaptırabilirsiniz.

Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

İşlemden hemen sonra etkiler görülebilir. Ancak uygulamaya bağlı şişlik ve morarma gibi durumların yaşanması mümkündür. İşlem sonucu ve tam etkisi iki hafta sonunda ortaya çıkmaya başlar.

Torbalanma sorunu olan kişilerde boş alanların doldurulması ile torbalanma görüntüsü hemen giderilir. Genetik olarak ya da allerjiye bağlı olarak gözaltında koyu halkalanmalar görülebilir. Işık dolgusu uygulaması ile koyu halkalanmalar tedavi edilip göz altlarına dinlenmiş, aydınlık bir görünüm verilebilir.

Tekrar Doktor Randevusu Almama Gerek Var Mı?

Uygulamadan 2 hafta sonra doktor kontrolü önerilir. Dolgunun cilde olan uyumu ve etkileri kontrol edilir. Doktor kontrolünde rötuşun gerekli olup olmadığına bakılır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dolgu malzemeleri hyalüronik asit içeriğinden oluşur. Hyalüronik asit vücudumuz hücreleri tarafından üretilen bir nem maddesidir. Yaşla birlikte ciltteki hyaluronik asit miktarı azalır. Buna bağlı olarak cilt elastikiyetini kaybedip çizgili, sarkmış görünmeye başlar. Tedavinin kalıcılık süresi ortalama 6-18 ay sürer.

İşlem etkisinin artırılması ve devamlılığının sürdürülebilmesi için göz çevresi bakımı düzenli uygulanmalıdır. Doktorunuz kullanmanız gereken bakım ürünlerini ve tekniklerini sizlere detaylı bir şekilde anlatır.

İnce yapısı nedeni ile güneş ışınları ve soğuk hava gibi durumlardan kısa sürede etkilenir. Kurur ve kabuklanmaya başlar. Böyle durumlarda kırışıklık ihtimali artar. Gözaltı ışık dolgusu ile kırışıklıklar giderilir.

Dolgu malzemesi cilt gerginliğini sağladığı gibi cildin nem oranını artırır. Yer çekimine karşı daha dirençli hale gelmesini sağlar.  Mimik çizgilerinin yer etmesini engeller. Her zaman dinamik, öz güvenli ve güzel görünmek için medikal estetik işlemleribelirli  sürelerde yapılmalıdır.

Dolgu İşlemi Hamileyken Yapılır Mı?

Hamilelik döneminde tüm vücut sistemi değişir. Hormon metabolizması farklı çalışır, bağışıklık düşer, cilt direnci zayıflar ve doğum lekeleri gibi sorunlar otaya çıkar. Gözaltı ışık dolgusu cerrahi ve invaziv işlem gerektiren bir işlem değildir. Ancak hamilelik süreci farklı bir süreç olduğu için doktorlar cildin ne tepki vereceğini kestiremedikleri için işlem yapılmasını tavsiye etmezler.

Işık Dolgusu Hangi Problemler İçin Uygulanabilir?

Gözaltı torba ve oluklanmalarının tedavisinde, iki göz çukuru arasında orantı farkı olduğunda, gözaltında ve çevresinde halkalanmaların varlığında ve yaşlanma belirtileri başladığında dolgu uygulanabilir. Bu bölgede bulunan cilt dokusu çok ince olduğu için çok az miktarlarda gözaltı ışık dolgusu uygulaması yapılmalıdır.

Dolgu malzemesi fazla miktarda uygulandığında yapay ve orantısız bir görüntü oluşturur. Tecrübeli ve uzman hekimler bu durumu bildikleri için kişiye özel dolgu miktarını ayarlar. Her bireyin sorunu farklıdır. İşlemlerin düzeltilmesi için uygulanan dolgu miktarı da farklı olmalıdır.

Işık Dolgusu Ne Zaman Yenilenmelidir?

İşlem etkisi 6-18 ay devam eder Bu süre bazı kişilerde daha uzun olabilir. Uygulama öncesinde oluşan deformasyonlar tekrar belirmeye başlandığında işlem yapılabilir. Doktor kontrolü uygulandıktan sonra kişinin işlem tekrarına ihtiyacı olup olmadığı belirlenir. Doktor gerek görürse küçük rötuşlar yapabilir.

Yan Etkisi ve Zararları Var Mı?

İncelemeler sonucunda dolgu işleminin ciddi bir yan etkisi görülmemiştir. Uygulama sonrasında hafif dereceli şişlik ve kızarıklık oluşumu normaldir. Ancak bu durum geçicidir.

Geçmeyen şişme ve morarmalar için işlemi yapan hekime danışarak gereken tedaviyi düzenlemeniz gerekir. Gözaltı ışık dolgusu yan etkisi yok denecek kadar az olan çok başarılı bir uygulamadır.

Işık Dolgusu Yaptıranlar

Kaliteli malzeme kullanılarak uzman hekim tarafından işlem yaptıran kişiler dolgu işlemini tavsiye etmektedir. Estetik görüntüyü ön planda tutan kişiler gözaltı sorunlarından kısa sürede kurtulabilirler.

İşlem yaptırmak istiyor fakat aklınıza takılan sorular nedeni ile erteliyorsanız daha önce yaptıran kişilerin yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dermatoloji hekimlerine ait kliniklerde ya da hastanelerde işlem yapılmasını tavsiye ediyoruz. Son yıllarda giderek artan güzellik salonlarında estetisyenler tarafından gözaltı ışık dolgusu tedavisi yapılmaktadır. Bu uygulamalar sonucunda insanlar ciddi komplikasyonlar ile karşı karşıya kalmışlar ve sağlık sorunları yaşamışlardır.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları 2023

Kullanılan dolgu malzemesinin türü, kullanılacak dolgu miktarına göre fiyatlandırma değişebilmektedir. Uzun süre etkili olan ve sonuçlarından memnun olacağınız işlemleri yaptırmak için tecrübeli hekimleri tercih etmelisiniz.

Çok ucuz fiyatlara tedavi hizmeti sunan kurumlara itibar etmemelisiniz. Aksi halde ciddi komplikasyonlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gözaltı ışık dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.