İntralipoterapi, dirençli yağ birikimlerini ortadan kaldırmaya yönelik olarak yağ doku içerisine gerçekleştirilen sodyum deoksikolat enjeksiyonlarıdır.

İntralipoterapi Nasıl Gerçekleştirilir?

Sodyum deoksikolat bir safra tuzudur. Yağ doku üzerinde, yağ dokuyu parçalayıcı özelliği sayesinde belirgin küçülme sağlayabilmektedir. İntralipoterapi, yağ doku içerisine, kanül veya dental iğne ucuyla yelpaze şeklinde enjeksiyonlar gerçekleştirilir.

Enjeksiyon sırasında yanma hissini azaltmak için lokal anestezik eklemekteyiz. Dolayısıyla enjeksiyonlar belirgin şekilde ağrı olmaksızın gerçekleştirilmektedir.

Kaç Seans Gerekir? Ne Sıklıkta Yapılır?

Seans aralıkları minimum 1 ay olarak planlanmaktadır. Tedavi ardından işlem yapılan bölgede hafif kızarıklık, yaklaşık 1 hafta süren ödem gözlenebilmektedir. İğnenin girdiği bölgede hafif morluk gelişebilmektedir. Parçalanan yağ lenfatikler yoluyla atıldığından masaj ve pressoterapi gibi lenf drenajını uyaran yöntemler ekstra fayda sağlayabilmektedir.

Tedavi ardından aşırı sıcak, soğuk, tedavi uygulanan bölgeye lazer, radyo frekans uygulamalarından kaçınmak gerekmektedir. Tedavi ardından işlem yapılan bölgede yaklaşık 1 ay süreyle nodüller şişlikler hissedilebilmekte bunlar 1 ay içerinde gerilemektedir.

İntralipoterapi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Basen, karın, iç bacak, kol, diz üst ve kenarları, sırt ve gıdı bölgesindeki yağ fazlalıklarından kurtulmak üzere intralipoterapi uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Gıdı tedavisinde 1-3, vücut tedavilerinde 2-6 seans gerekebilmektedir.

Kimlere İntralipoterapi Yapılmaz?

Gebe, emzirenler, kanser hastaları, kemoterapi tedavisi alanlar, ciddi alerjisi olanlar ve otoimmün hastalığı olanlara intralipoterapi uygulanamamaktadır.

İntralipoterapinin Enjeksiyon Lipolize Göre Avantajı Nedir?

Klasik enjeksiyon lipoliz olarak adlandırılan yönteme kıyasla daha belirgin etki göstermesi ve daha az seans gerektirmesi en önemli avantajlarıdır.

İntralipoterapi Çift Çene Gıdı Tedavisinde Ne Derece Fayda Göstereir? Kaç Seans Gerekir?

Oldukça geniş gıdıya sahip hastalarda bile intralipoterapi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kanülle yelpaze tekniğiyle gerçekleştirilen enjeksiyonlar sayesinde gıdı bölgesindeki yağın parçalanması ve lenfatikler yoluyla atılımını sağlamaktayız. Gıdı tedavisi için 1 aylık aralarla 1-3 seans gerekmektedir.

İntralipoterapi İle Gıdı Tedavisi Ardından Hasta Günlük Yaşantısına Geri Dönebilir Mi?

Tedavi ardından yaklaşık bir hafta süreyle gıdı bölgesinde ödem gelişmektedir. Bazen iğne giriş noktalarında küçük morlu oluşabilmektedir. Fularla ödemin gizlenmesi halinde kişi gündelik hayatına hemen dönebilmektedir.

İntralipoterapi (Gıdı ve Vücut Yağ Eritme) Fiyatları 2023

İntralipoterapi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.