Radyofrekans, özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına verilen enerjidir. Yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla ciltte bulunan kollajen ve elastin liflerin dejenerasyonuna bağlı olarak cilt elastikiyetini kaybeder.

Altın İğne olarak da bilinen Scarlet S  ile yeni kollajen ve elastin sentezi uyarılarak cilt kalitesi, esnekliği artırabilmektedir. 0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi veren bu sistem cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar.

Özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Aynı zamanda mikro iğneler cilt altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar.

Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçerler; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisini mümkün kılar.

En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.

Kullanım Alanları

•    Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme)
•    Volumetrik Cilt Germe & Lifting
•    Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
•    Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
•    Boyun ve Gıdı Toparlama
•    İnce Kırışıklıkların Tedavisi
•    Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
•    Genişlemiş Gözenek Tedavisi

Neden Scarlet-S?

Scarlet S yüz bölgesinde acı, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 2000 ve üzeri atış yapmaya olanak tanır. 2000 atış ile ciltte 50.000 mikro kanal açılmış olur ve cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan içeren serumlar verilerek tedavi etkinliğinin artırılması sağlanır.

Uygulama Sonrasında Yan Etki Oluşur Mu?

Scarlet S uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir. Morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

Kimlere Uygulanabilir?

Scarlet S kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.

Kaç Seans Uygulanır?

1 ay aralarla 3-4 seans uygulama idealdir. Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar.

Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi?

Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geri dönen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

İşlem hastanın ihtiyacına göre 40-60 dakika sürmektedir.

Scarlet-S Hangi Uygulamalar İle Kombine Edilebilir?

Scarlet S uygulaması vitamin tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kollajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.

Radyofrekans Tedavisi Fiyatları 2023

Radyofrekans Tedavisi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.