Long pulsed Nd-YAG Lazer Nedir?

Long pulsed Nd-YAG lazer yüz ve bacak kılcal damar genişlemelerinin tedavisinde güvenle kullanabilmekteyiz. Kılcal damar çatlamaları, deri yüzeyine yakın, genişlemiş damarların görünür olması anlamına gelir. Yanaklar, burun kenarları, çene ve bacaklar kılcal damar çatlamalarının en sık görüldüğü yerlerdir.

Long pulsed Nd-YAG Lazer Nasıl Etki Gösterir?

Lazerler kılcal damarın içinden geçen kanda bulunan oksihemoglobin adlı maddeyi etkiler. Yoğun şekilde kanda bulunan oksihemoblobin lazerin etkisi ile ısınır. Isınan ve zarar gören damarlar zaman içinde kaybolurlar. Damar ne kadar genişse, içindeki kan miktarı ve oksihemoglobin daha fazladır.Bu yüzden kalın damarlar ince damarlara göre long pulsed nd-yag lazer tedavilerinden daha kolay etkilenir.

Kaç Seans Tedavi Gerekir? Seanslar Ne Sıklıkta Gerçekleştirilebilir?

Seans aralıkları 3-4 hafta olmak üzere kılcal damarın rengi, kalınlığı ve yerleşimine bağlı olarak 1-4 seans gerekebilmektedir. İşlem ardından uygulama bölgesinde hafif kızarıklık gelişebilmekte nadiren kabuklanma olmaktadır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem ardından ve yeni kılcal damar oluşumunu da engellemek adına 72 saat süreyle ağır egzersiz, çok sıcak banyo yapılmamalı, özellikle burun kenarlarını fazla travmatize etmekten kaçınılmalı, güneşten korunulmalıdır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Ne Zaman Uygulanabilir?

Sonbahar, kış döneminde uygulama yapılması daha uygundur. İşlem ardından uygulama bölgesinde leke gelişmesini engellemek için hastanın bronz olmamasına dikkat edilmelidir.

Long Pulsed Nd-YAG Lazer Fiyatları 2023

Long pulsed nd-yag lazer fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.