HIFU (Fokuslu Ultrason) Yüz Germe

Yaş almayla birlikte ciltteki elastin ve kollajen seviyesi azalmaya ve böylece ciltte sarkma aynı zamanda ince çizgilenmeler oluşmaya başlar. Yaşlanmanın yanı sıra genetik yapı, güneşe maruz kalma, beslenme, yaşam tarzı, stres, alkol ve sigara kullanımı gibi faktörlerde cildin canlılığını kaybetmesine ve sarkmasına neden olur.

HIFU, sahip olduğu üstün teknoloji sayesinde cildin görünümünü önemli ölçüde değiştirir ve kişinin genç görünmesi sağlar. Bu sayede özellikle son dönemlerde cerrahi yöntemlerle yapılan yüz germe uygulamalarına karşı güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkar.

Fokuslu Ultrason (HIFU) Nedir?

HIFU, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason ve Fokuslu Ultrason gibi isimlerle de anılan, cerrahi olmayan bir yüz gençleştirme tedavisidir. Fokuslu ultrason (HİFU) cildin gençleştirilmesinde son derece etkili, güvenilir ve basit bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Cerrahi olmayan bir gençleşme uygulaması olduğu için ciltte kesi izi oluşmaz, bu sebeple iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

Çeşitli sebeplere zarar görmüş ciltlerde mükemmel değişimlere imza atan HIFU, yüksek frekanslı ultrason dalgalarının kullanıldığı bir uygulamadır. Yoğunlaşmış odak özelliği sayesinde diğer gençleşme uygulamalarından ayrılır. Bu özellik cildin bütün katmanlarının uyarılmasını mümkün kılar. Farklı teknolojiler kullanan gençleşme uygulamalarının aksine cilde derinlemesine nüfuz eder ve cildin SMAS denilen derindeki tabakasına ulaşarak sarkmanın tedavisini sağlar.

Fokuslu Ultrason(HİFU), aslında ultrasonik ses dalgalarının gücünden yararlanan bir tedavi yöntemidir. Piyasada bu teknolojiyi kullanan birden fazla cihaz olduğu için HIFU estetik dünyasında çok farklı isimlerle de tanınabilir.

Ultracel Q+ Linear Odaklı Ultrason Nedir?

Ameliyatsız yüz gençleştirme sağlayan Ultracel Q+ Linear, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason; yani HIFU teknolojisinin en yeni ürünüdür. Diğer HIFU cihazlarına göre, atış etkinliği 10 kat, hızı 3 kat arttırılmıştır. Atışlar noktasal değil, çizgisel tarzda kesintisiz bir şekilde yapıldığı için yüz germe ve sıkılaştırma etkileri daha belirgindir. Amaç yüz ve özel başlıkları sayesinde vücudun diğer bölgelerindeki sarkma problemlerini gidermek ve yağ hücrelerini azaltmaktır. Bu amaçla dokuya yüksek frekanslı ultrason dalgaları iletir. Doku üzerinde sıcaklık yükseltilerek kolajen üretimi desteklenir Bu ısınma, kontrolü bir şekilde gerçekleşir. Deride asla hasara yol açmaz. Ultracel Q+ Linear cerrahi olmayan, ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma tedavisidir.

Ultracel Q+ Hangi Amaçlarla Kullanılır?

  • Yüz sarkmalarının önlenmesi ve tedavi edilmesi, cilt sıkılaştırma,
  • Gıdı görünümünün tedavisi
  • Yüz inceltme ve çene hattının sıkılaşması netleştirilmesi
  • Kol ve vücut bölesindeki sarkmarın tedavisi

konusunda yeni nesil bir HIFU (yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason) teknolojisidir.

Ultracel Q+ Tedavisinin Avantajları Nedir?

Hızlı ve acısız olma avantajlarının yanı sıra ameliyatsız bir lifting etkisi sunan Ultracel Q+ Linear tek seansta kırışıklık, sarkma gibi problemleri ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm kazandırır. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yeni teknolojisiyle popüler hale gelen Ultracel Q+ Linear her mevsim her cilde güvenle uygulanabilir.

Ultracel Q+ Linear sisteminin diğer teknolojilere göre en önemli farkı 1 ya da 1 buçuk saniyede tek ve kesintisiz atış yapabilme özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliği baz alınarak diğer cihazlarla karşılaştırıldığında en hızlı tedavi süresini sunduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu hızı sağlayan, teknolojisinde barındırdığı linear kartuş fonksiyonu ile mümkün olmaktadır. Diğer HIFU tedavilerine göre neredeyse 3 kat daha hızlıdır diyebiliriz. Yine diğer teknolojilere göre fark yaratan bir diğer özelliği de derin dokulara kadar ulaşarak yağ hücrelerini hedef alabilmesi ve vücut şekillendirme durumlarında da kullanılabilmesidir. Yüz ve vücut için geliştirilen farklı boyutta ve derinlikte birçok farklı kartuşu bulunmaktadır.

Ultracel Q+ Nasıl Etki Gösterir?

Ultracel Q+ Linear, 2 mm’den 13 mm derinliğe kadar cildin ve yağ dokusunun tüm katmanlara ulaşabilen yeni ve özel 14 değişik başlığa sahiptir. 3 ve 4.5 mm’lik derinliklerde yapılan çalışma kolajen sentezini destekler ve böylelikle ciltte toparlanma sağlar. 6 ve 9 mm’lik derinliklerde yapılan çalışmalar neticesinde gıdı germe inceltme, yanak inceltme ve yüze v görünümü kazandırma işlemleri gerçekleştirilir. Ultracel Q+ Linear aynı zamanda vücuttaki inatçı yağ hücrelerini azaltma konusunda da destek sağlar. Yüzde ve vücutta sarkan bölgeleri sıkılaştırma konusunda oldukça etkili sonuçlar sunar. Vücutta kol sıkılaştırma, diz estetiği amaçlı diz üstleri ve diz çevresini germe ve sıkılaştırma, bacak arası bölgesinde germe ve sıkılaştırma amaçları ile tedavi planlanabilir. 2 mm’lik yüzeyel başlığı kullanılarak sadece cilt yüzeyinde sağladığı kolajen sentezi ile cilt germe ve hafif derece leke problemlerine etki sağlanabilir.

Fokuslu Ultrason (HİFU) Nasıl Yapılır?

Herhangi bir ağrıya sebep olan bir uygulama olmadığı için Fokuslu Ultrason uygulaması öncesinde anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Uygulamaya başlamadan önce cilt temizlenir ve özel bir jel sürülür. Uygulamaya başlamadan önce cihazda kişiye uygun düzenlemeler yapmak gerekir ve yüzde uygulama yapılacak alanlar da önceden belirlenmelidir. İşlem öncesi gerekli ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra uygulamaya başlanır.

Fokuslu Ultrason (HİFU) Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

HİFU yani yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason, ameliyatsız yüz germe uygulaması olarak öne çıkar ancak gıdı toparlama ve kaş kaldırma gibi işlemlerde de kullanılabilir. Ayrıca yaşlanma ve çok sık kilo alıp verme gibi nedenlerden ötürü vücudun genelinde meydana gelen sarkma sorunuyla da mücadele eder. Kol sarkmaları, karın cildindeki sarkmalar, bacak sarkmaları ve diz üstündeki sarkmalar da başarılı bir şekilde HIFU ile toparlanabilir.

Ultracel Q+ Kişiyi Sosyal Yaşıntısından Alıkoyar mı?

Hayır. Hastalar, işlemden hemen sonra sosyal hayatına dönebilmektedir. Çok hafif bir ödem görülebilmekle birlikte bu etki birkaç gün içerisinde gerilemektedir.

Fokuslu Ultrason (HIFU) Ağrılı Bir Uygulama mı?

Fokuslu Ultrason(Hifu) yaptıranlar genellikle uygulamanın ağrısız ve acısız olduğunu belirtir. İşlem sırasında genellikle ciltte sıcaklık sebebiyle hafif bir karıncalanma hissi oluşur, bazı kişiler ısı kaynaklı oluşan bu hissi iğne batması olarak tarif eder.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Tüm yüz için uygulama süresi ortalama 25-30 dakikadır.

Hastalar İşlemden Sonra Dolgu Yaptırılabilir mi?

Evet, tedaviden sonra dolgu maddeleri enjekte edilebilir.

Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Seanstan hemen sonra gözle görülür sonuçlar elde edilebilmektedir. Ancak, kolajen üretimini tetiklediği ve iyileşme kademeli olarak gerçekleştiği için, seanstan sonra ortalama 3 ay sonra en iyi sonuçlar görülmektedir.

Kaç Seans Gereklidir?

Tek seans bile etkileyici sonuçlar vermektedir. Daha kalıcı ve belirgin sonuçlar için, dermatoloğunuz daha fazla seans sayısı önerebilir.

Sonuçlar Kalıcı mıdır?

Hastanın, işlemden önceki cilt durumuna ve cildinin elastikiyet kaybı seviyesine bağlı olarak; sonuçlar ilk seanstan sonra bile ortalama 1- 1.5 yıllık kalıcılığa sahip olabilir. Daha etkili ve kalıcı sonuçlar için, 6 ay sonra yeni bir seans daha planlanabilir.

Fokuslu Ultrason (HIFU) Fiyatları Nedir?

Fokuslu ultrason(HIFU) fiyatları tedavi bölgesinin fazlalığına göre farklılık gösterir.